• banner

Produktet tona

Disk qelqi borosilikat/Pllakë qelqi borosilikat/Fletë qelqi Pyrex për printer 3D

Përshkrim i shkurtër:


 • Kushtet e pagesës: L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Disk qelqi borosilikat/Pllakë qelqi borosilikat/Fletë qelqi Pyrex për printer 3D

  Përshkrimi i prodhimit:

  Dritare xhami borosilikat e pastër/dritare xhami borosilikat prej dykëndëshi/dritare xhami borosilikat

  Xhami borosilikat 3.3 është një prej xhami transparent pa ngjyrë, me gjatësi vale është midis 300 nm në 2500 nm, transmetueshmëria është më shumë se 90%. Koeficienti i zgjerimit termik është 3.3. Është rezistent ndaj acideve dhe alkaleve, rezistent ndaj temperaturës së lartë është rreth 450°C. Nëse trajtohet kursi, rezistenca ndaj temperaturës së lartë mund të arrijë 550°C ose më shumë. Aplikoni në pajisjet e ndriçimit, industrinë kimike, elektron, pajisjet me temperaturë të lartë dhe kështu me radhë.

   

  Xhami borosilikat 3.3 ka transmetim të shkëlqyeshëm mbi gjatësitë e valëve të dukshme dhe NIR duke punuar nga 310 nm në 2700 nm. Cilësia e sipërfaqes nuk është aq e lartë sa versionet BK7.

   

  Xhami borosilikat 3.3 ka rezistencë të shkëlqyer kimike dhe termike dhe ka një maksimum

  temperatura e punës prej 500°C, kështu që janë të shkëlqyera për përdorim në aplikime me burim drite me fuqi të lartë ose

  një zgjedhje e shkëlqyer për nënshtresat e pasqyrave të ftohta dhe të nxehta.

  Dendësia: 2,23± 0,02 g/cm3
  Fortësia: >7
  Forca në tërheqje: 4,8×107 Pa (N/M2)
  Moduli në masë: 93×103 M pa
  Moduli i ngurtësisë: 3,1×1010Pa
  Moduli i Young: 63 KN/mm3
  Rezistenca në shtypje: 1200 kg/cm2
  Raporti i Poisson: 0.18
  Koeficienti i zgjerimit termik: (0-300℃) (3,3±0,1)x10-6K-1
  Koeficienti i përçueshmërisë termike: 1.2W×(m×k) -1
  Kapaciteti specifik i nxehtësisë: (20-100℃) 00,82 kJx (kgxk)
  Performanca optike:
  1. Transmetimi i dritës:                          92%
  2. Indeksi i thyerjes: Nd: 1,47384
  3. Gjatësia e valës: 435.8nm=1.481, 479.9nm=1.4772, 546.1nm=1.4732
  Pika e zbutjes: 810±10 ℃
  Rezistenca 1gρ 250℃ 8,0Ω×cm
  Koeficienti dielektrikε 4.7
  Forca dielektrike 5 × 107 V/M
  Faktori i humbjes dielektrike tanσ(MC20℃)≤38 ×10-4
  Rezistencë ndaj goditjeve të ftohta dhe të nxehta          280 ℃
  Temperatura e vazhdueshme e punës ≤550℃

  Dritare xhami borosilikat e pastër/dritare xhami borosilikat prej dykëndëshi/dritare xhami borosilikat
  Aplikimi i xhamit borosilikat:
  Nënshtresa për veshje dielektrike
  Aplikacionet e ndriçimit
  Nënshtresat e veshjes së filtrit optik
  Nënshtresa vaferi
  Aplikimet e lidhjes anodike
  Bioteknologjia
  Fotovoltaikët
  Teknologji mjedisore
  Mjedise të vështira
  Thithësit e neutronit
  Teknologjia e matjes dhe sensorit

  Detajet e paketës:

  FESGE

  Ju lutem mos ngurroni të më kontaktoni nëse keni ndonjë pyetje tjetër

  dfaf.jpg

   

  Detajet e paketës:

  FESGE  thickness 2-25mm Heat Resistance High Borosilicate Glass 3.3

  borosilicate-glass-disc-borosilicate-glass-plate-pyrex-glass-sheet-for-3d-printer


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  PRODUKT NE SHITJE NXETE

  Cilësia e parë, siguria e garantuar