• banner

Нашите производи

продавам 2 3 4 5 6 8 10 12мм боросиликатно стакло пирекс стаклен лист

Краток опис:


 • Услови на плаќање: L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Детали за производот:

  Хемиски состав:

  SiO2=80%

  B2O3=12,5%-13,5

  Na2O+K2O=4,3%

  Al2O3=2,4%

   

  Физички својства:

  Коефициент на проширување: (20°C-300°C) 3,3*10-6k-1

  Густина: 2,23 g/cm3

  Диелектрична константа: (1MHz,20°C)4.6

  Специфична топлина: (20°C)750J/kg°C

   

  Оптички информации:

  Индекс на рефракција: (линија на натриум D) 1,474

  Видлив пренос на светлина, стакло со дебелина од 2 мм = 92%

   

  Апликација:

  Borofloat стакло 3.3 (високо боросиликатно стакло 3.3) служи како материјал со вистински функции и широки примени:
  1). Електричен апарат за домаќинство (табла за рерна и камин, микробранова тава и сл.);
  2). Инженерство на животна средина и хемиски инженеринг (Поставата на отвратителен слој, автоклав на хемиска реакција и безбедносни очила);
  3). Осветлување (рефлектор и заштитно стакло за џамбо моќ на рефлектор);
  4). Регенерација на енергија со соларна енергија (основна плоча на соларни ќелии);
  5). Фини инструменти (оптички филтер);
  6). Технологија на полупроводници (LCD диск, стакло на екранот);
  7). Јатрологија и био-инженеринг;
  8). Безбедносна заштита (стакло отпорно на куршуми)

   

  ЧПП:

  1. Како да се добие примерок?

  Можете да купите во нашата онлајн продавница. Или испратете ни е-пошта за деталите за вашата нарачка.

  2. Како можам да ви платам?

  T/T, Western Union, Paypal

  3. Колку дена да се подготви примерок?

  1 Примерок без лого: за 5 дена по добивањето на цената на примерокот.

  2.Примерок со лого: нормално во 2 недели по добивањето на цената на примерокот.

  4. Кој е вашиот MOQ за вашите производи?

  Вообичаено, MOQ на нашите производи е 500. Меѓутоа, за првата нарачка, ние исто така добредојдени сме за мала количина на нарачка.

  5. Што е со времето на испорака?

  Во Нормално, времето за испорака е 20 дена. зависи од количината на нарачката.

  6.Како го контролирате квалитетот?

  Имаме професионален тим за КК. Нашата фабрика има строга контрола за секој чекор од производството, квалитетот и времето на испорака.

  7. Која е вашата процедура за нарачка?

  Пред да ја обработиме нарачката, се бара претплатен депозит. Обично, процесот на производство ќе трае 15-20 дена. Кога ќе заврши производството, ќе ве контактираме за детали за пратката и за плаќање на билансот.

   

  Детали за пакетот:

  FESGE

                                    Ве молиме слободно контактирајте ме ако било какви други прашања:

  dfaf.jpg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПРОИЗВОД НА ТОПЛАТА ПРОДАЖБА

  Квалитетот на прво место, загарантирана безбедност