• banner

Нашите производи

Боросиликатен стаклен диск/ Боросиликатна стаклена плоча/ Пирекс стаклен лист за 3D печатач

Краток опис:


 • Услови на плаќање: L/C,D/A,D/P,T/T
 • :
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Боросиликатен стаклен диск/ Боросиликатна стаклена плоча/ Пирекс стаклен лист за 3D печатач

  Опис на производството:

  прозор од проѕирно боросиликатно стакло/прозорец од правоаголно боросиликатно стакло/прозорец од боросиликатно стакло

  Боросиликатно стакло 3.3 е едно од проѕирно безбојно стакло, преку брановата должина е помеѓу 300 nm до 2500 nm, преносливоста е повеќе од 90%. Коефициентот на термичка експанзија е 3,3. Може да е отпорен на киселини и алкали, отпорен на високи температури е околу 450°C. Ако се работи со курсот, отпорноста на високи температури може да достигне 550°C или слично. Примени на уреди за осветлување, хемиска индустрија, електрони, опрема со висока температура и така натаму.

   

  Боросиликатно стакло 3.3 има одличен пренос преку видливите и NIR брановите должини кои работат од 310nm до 2700nm. Квалитетот на површината не е толку висок како верзиите BK7.

   

  Боросиликатно стакло 3.3 има одлична отпорност на хемиски и термички удари и има максимум

  работна температура од 500°C, па затоа се одлични за употреба во апликации со извори на светлина со голема моќност или

  одличен избор за ладни и топли подлоги за огледало.

  Густина: 2,23± 0,02 g/cm3
  Цврстина: >7
  Јачина на истегнување: 4,8×107Pa (N/M2)
  Масовен модул: 93 × 103 М на годишно ниво
  Модул на ригидност: 3,1×1010Pa
  Јанг модул: 63 KN/mm3
  Јачина на притисок: 1200 кг/см2
  Поасонов сооднос: 0,18
  Коефициент на термичка експанзија: (0-300℃) (3,3±0,1)x10-6K-1
  Коефициент на топлинска спроводливост: 1,2W×(m×k) -1
  Специфичен топлински капацитет: (20-100℃) 00,82 kJx (kgxk)
  Оптички перформанси:
  1. Пропустливост на светлина:                          92%
  2. Индекс на рефракција: Nd: 1,47384
  3. Бранова должина: 435,8nm=1,481, 479,9nm=1,4772, 546,1nm=1,4732
  Точка на омекнување: 810±10 ℃
  Отпорноста 1gρ 250℃ 8,0Ω×cm
  Диелектричен коефициентε 4.7
  Диелектрична Сила 5 × 107 V/M
  Фактор на загуба на диелектрик tanσ(MC20℃)≤38 ×10-4
  Отпорност на ладен и топол шок          280 ℃
  Континуирана работна температура ≤550℃

  прозор од проѕирно боросиликатно стакло/прозорец од правоаголно боросиликатно стакло/прозорец од боросиликатно стакло
  Примена на боросиликатно стакло:
  Подлоги за диелектрични премази
  Апликации за осветлување
  Подлоги за обложување на оптички филтри
  Подлоги за нафора
  Апликации за анодна врска
  Биотехнологија
  Фотоволтаици
  Технологија на животната средина
  Суровата средина
  Апсорбери на неутрони
  Технологија за мерење и сензор

  Детали за пакетот:

  FESGE

  Ве молиме слободно контактирајте ме доколку има други прашања

  dfaf.jpg

   

  Детали за пакетот:

  FESGE  thickness 2-25mm Heat Resistance High Borosilicate Glass 3.3

  borosilicate-glass-disc-borosilicate-glass-plate-pyrex-glass-sheet-for-3d-printer


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПРОИЗВОД НА ТОПЛАТА ПРОДАЖБА

  Квалитетот на прво место, загарантирана безбедност