• banner

Нашите производи

6mm 8mm матирано калено стакло за врати на кујнски кабинети

Краток опис:


 • Услови на плаќање: L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Преглед

  Брзи детали

  Место на потекло: Шандонг, Кина (копното) Име на брендот: hongya

  • Број на модел: YT-FG-02 Функција: кисело гравирано стакло, украсно стакло, стакло што апсорбира топлина
  Облик: крива, рамна структура: цврста
  Техника: чисто стакло, матирано стакло, калено стакло, затемно стакло Тип: матирано стакло
  Боја: јасна, бронзена, евросива, француска зелена, езерско сина итн.
  Дебелина: 4мм, 5мм, 6мм, 8мм, 10мм, 12мм итн.
  Стандардна големина: 2440*1830мм, 3300*2134мм, 3300*2250мм итн.
  Примена: Внатрешни прегради, канцелариски куќишта, мебел и кујнски компонента
  Материјал: пловечко стакло Примерок: 3-7 дена
  Дизајн: Прилагодено Големина: Прилагодено
  Способност за снабдување
  Способност за снабдување: 1000 тони/тони месечно матирано калено стакло
  Пакување и испорака
  Детали за пакување
  Хартија закопана помеѓу стаклото, спакувана со силни дрвени гајби за море или според вашите барања.
  Порт Кингдао
  Матирано стакло додека стаклото низ обработката на замрзнување може да се нарече матирано стакло.Со 

  Без отпечатоци од прст, стаклото со киселинско гравирање нуди многу можности за архитектите, дизајнерите на ентериер 

  и декоратори. Поради неговиот постојан квалитет, издржливост и богат изглед, киселинско гравирано стакло 

  создава проѕирен сатенски изглед кој го замаглува погледот додека одржува високо ниво на 

  пропустливост на светлина.

   

  Карактеристики и предности

   

  1. Стакло без отпечаток од прст;
  2.Конзистентен финиш и изглед;
  3.Еднакво мазна и свиленкаста површина, проѕирна и мат по изглед;
  4. Високата пропустливост на светлината обезбедува максимална светлина, сè уште одржувајќи ја приватноста;
  5.Не се лупе или обезбојува како филмови;
  6.Не се гребе како облога.

  dfaf.jpg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПРОИЗВОД НА ТОПЛАТА ПРОДАЖБА

  Квалитетот на прво место, загарантирана безбедност