ПРОИЗВОД НА ТОПЛАТА ПРОДАЖБА

Квалитетот на прво место, загарантирана безбедност

 • 2mm 3mm 4mm 5mm 6mm dielectric tv mirror glass

  Диелектрично стакло на ТВ-ретровизор 2мм 3мм 4мм 5мм 6мм

  Опис на производството Име Двонасочно огледало стакло (употреба на огледало стакло за екран) Големина 600*900мм, 800*1200мм, 900*1400мм, 1830*2440мм итн. или приспособена големина Дебелина Повеќе избор на дебелина: 2мм, 3мм, 4мм 5мм. Сребрена боја од 6мм, 8мм Темперабилна Да Рефлексија 70% рефлективен, 16% проѕирен примерок Ќе понудиме бесплатни примероци во разумна количина за проверка на квалитетот на клиентите. Апликација Паметно огледало, Магично огледало, ТВ огледало, Дисплеј, Екран на допир ...

 • Beamsplitter Glass / Teleprompter Glass 3mm and 4mm

  Beamsplitter Glass / Teleprompter Glass 3mm и...

  3mm 4mm 5mm Телепромптерско стакло за огледало со тркалезно аголно стакло Сплитер на зрак е еден вид високотехнолошки стаклено огледало кое е делумно рефлектирачко и делумно проѕирно. кога едната страна од огледалото е силно осветлена, а другата темна, тоа овозможува гледање од затемнетата страна, но не и од другата, така што набљудувачот може да гледа директно низ него, но од другата страна, она што луѓето можат да го видат е обично огледало. . Име на производ Еднонасочно огледало со калено ниско железо...

 • 8mm 10mm color silk screen printing tempered glass manufacturers

  8mm 10mm печатење во боја на свилен екран, калено gl...

  HONGYA СВИЛЕНО ЧАШКО ОПИС: Зацврстеното стакло испечатено без олово е непроѕирно или проѕирно стакло, обоено со керамичка емајл во боја. Моделот се нанесува со помош на текстилен екран. Употребените емајли не содржат опасни метали*како олово, кадмиум, жива или хром VI. Емајлот се отпушта на многу висока температура, така што се спојува со површината на стаклото, давајќи и исклучителна издржливост HONGYA СВИЛЕН ЧАШКИ ПАРАМЕТАР НА ИЗВЕДБА: 1) Фасади: комбинира ...

 • Wholesale Screen-Printing Tempered Glass Lamp Covers & Shades for Outdoor Lighting

  Трговија на големо со светилка од калено стакло за печатење на екран C...

  Ние користиме висококвалитетна и позната марка материјал за обработка на Обвивка од матирано стакло од 2мм 3 мм 4 мм 5 мм. Нашата компанија може да обработува стакло со различна дебелина и големина, може да обработува калено стакло, стакло за покривање со LED осветлување, стакло за печатење на свилен екран, стакло против отсјај, стакло против рефлектирачки стакло, тие можат да се користат како стакло за електрична опрема, стакло за ТВ/ЛЦД, стакло за лед осветлување итн. Име на производ Тркалезна/ квадратна/ Правоаголник 2мм 3мм 4мм 5мм матирано стакло Светло за покривање Стаклен материјал Ultr...

 • Teleprompter glass 60/40 Beam splitter glass optical/building Reflective Glass

  Телепромптер стакло 60/40 Стакло со разделувач на зрак оп...

  Стаклото со разделувач на зрак е еден вид високотехнолошки стаклено огледало кое е делумно рефлектирачко и делумно проѕирно. кога едната страна од огледалото е силно осветлена, а другата темна, тоа овозможува гледање од затемнетата страна, но не и од другата, така што набљудувачот може да гледа директно низ него, но од другата страна, она што луѓето можат да го видат е обично огледало. . Име на производ Калено ниско железо еднонасочно стакло за огледало Дебелина 1.5mm,2mm,2.8mm,3mm,3.2mm,4mm,6mm Максимална големина...

 • Custom Teleprompter mirror glass with best quality

  Прилагодено стакло за огледало Teleprompter со најдобар квалитет

  Стаклото со разделувач на зрак е еден вид високотехнолошки стаклено огледало кое е делумно рефлектирачко и делумно проѕирно. кога едната страна од огледалото е силно осветлена, а другата темна, тоа овозможува гледање од затемнетата страна, но не и од другата, така што набљудувачот може да гледа директно низ него, но од другата страна, она што луѓето можат да го видат е обично огледало. . Име на производ Калено ниско железо еднонасочно стакло за огледало Дебелина 1.5mm,2mm,2.8mm,3mm,3.2mm,4mm,6mm Максимална големина ...

 • Glass for Autocue/ teleprompter spectroscope glass only 10+ years experience factory

  Стакло за Autocue/телепромптер спектроскоп gl...

    Стаклото со разделувач на зрак е еден вид високотехнолошки стаклено огледало кое е делумно рефлектирачко и делумно проѕирно. кога едната страна од огледалото е силно осветлена, а другата темна, тоа овозможува гледање од затемнетата страна, но не и од другата, така што набљудувачот може да гледа директно низ него, но од другата страна, она што луѓето можат да го видат е обично огледало. . Име на производ Калено ниско железо еднонасочно стакло за огледало Дебелина 1.5mm,2mm,2.8mm,3mm,3.2mm,4mm,6mm Максимална големина ...

 • Building Reflective Glass , Blue Bronze Grey Green Pink Clear Tinted Reflective Glass

  Градежно рефлективно стакло, сино бронзено сиво гр...

  Детали за производот: 1.Рефлективното стакло доаѓа во многу интригантни нијанси за да ги надополни дизајните на архитектот. Погоден е за стаклен завесен ѕид и добро се вклопува со метал, бетон, плочки, гранит и други градежни материјали. 2. Ефектот на огледалото на рефлекторот добро се спојува со околината и обезбедува варијации во изгледот во различни периоди од денот. Арт.

 • clear round tempered step front glass light cover; tinted float glass

  проѕирно тркалезно калено скалило предно стакло светло...

  Ние користиме висококвалитетна и позната марка материјал за обработка на Обвивка од матирано стакло од 2мм 3 мм 4 мм 5 мм. Нашата компанија може да обработува стакло со различна дебелина и големина, може да обработува калено стакло, стакло за покривање со LED осветлување, стакло за печатење на свилен екран, стакло против отсјај, стакло против рефлектирачки стакло, тие можат да се користат како стакло за електрична опрема, стакло за ТВ/ЛЦД, стакло за лед осветлување итн.

 • UV reflector Quartz coated Quartz glass Cold mirror Reflector for UV curing machine

  УВ рефлектор Кварцно обложено кварцно стакло Ладно ми...

  Спецификации УВ рефлектор рефлектор на ладно огледало 1. УВ рефлектор за пониска температура 2.различна големина на УВ филтер 3.Кварцен материјал УВ рефлектор Кварцно обложено кварценско стакло Рефлектор за ладно огледало за машина за лекување УВ Брз преглед: УВ рефлектор рефлектор на ладно огледало 1. УВ рефлектор за пониска температура 2.различна големина на УВ филтер 3.Кварцен материјал Кварцното стакло е специјалното стакло на единечниот силициум диоксид. Материјалот има мала термичка експанзија, добра огноотпорност, одлична хемикалија...

 • Studio Pro Glass Rectangle Beveled Ultra Clear Transparent 4 X 6 in

  Studio Pro Стаклен правоаголник заоблен Ултра јасен ...

  Производ Опишете закосени стаклени парчиња Материјал: проѕирно, екстра проѕирно, ниско железо стакло Дебелина: 3-19мм Големина: прилагодена Облик: тркалезна, правоаголна, неправилна Калење: повеќе од 60 честички во површина 50x50mm Печатење: проѕирно, црно или според пантонската картичка Пакување: поливудско куќиште со меѓуслојна хартија Материјал проѕирно пливачко стакло, ултра чисто пливачко стакло (стакло со ниска железо), матирано стакло (стакло со кисело гравирање), стакло за пескарење, бронзено стакло, сиво стакло, стакло со шари, боросиликатно стакло, цера...

 • 5mm 8mm 12mm thick 6mm 10mm tempered glass

  Калено стакло 5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм

  5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло 5мм 8мм 12мм дебело 6мм 10мм калено стакло цена5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло цена5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло цена 5мм 8мм 10мм калено стакло цена 1мм стакло 5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло цена5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло цена5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло цена 5мм 8мм 12мм дебелина 6мм 10мм калено стакло е ...

НАША ПРЕДНОСТ

ПРЕДНОСТ

 • Our Team

  Нашиот тим

 • Fast Delivery

  Брза испорака

 • Professional Package

  Професионален пакет

 • Quality Assurance

  Обезбедување на квалитет

РАЗВОЈ НА КОМПАНИЈАТА

Да го подигнеме нашиот развој на повисоко ниво

НАША ПРЕДНОСТ

Qingdao Hongya Glass Co., Ltd е основана во Кингдао Сити, Кина во 1993 година. Ние сме интегрирани во производство, продажба, обезбедување на услуги за сите видови на сопствени градежно стакло како проѕирно пловечко стакло, ултра чисто стакло, затемнети рефлектирачки стакло, киселинско гравирано стакло , ниско е стакло, огледало стакло, калено стакло, ламинирано стакло.

Што можеме да направиме

изолирано стакло, стакло со облога AR, огноотпорно стакло, боросиликатно стакло, керамичко стакло отпорно на топлина, алуминиосиликатно стакло, стакло против отсјај, стакло против рефлексија, стаклена цевка, стакло за гледање, стакло со соларна шема, кварцно стакло, стакло за мебел , Art Glass Series, Mirror Seriesetc. Сопствена фабрика и магацин со напредна увезена опрема, највредни професионални таленти и строг систем за контрола на квалитетот.

НАШИ ПАРТНЕРИ

Ќе ги зголемиме и зајакнеме партнерствата што ги имаме.